Krew w nasieniu (spermie) u mężczyzny

Krew w nasieniu (spermie) u mężczyzny
4.6 (92%) 5 głosów

Pojawienia się krwi w nasieniu mężczyzny często może wywołać u niego strach. Na szczęście, większości przypadków obecność niniejszego objawu nie jest bezpośrednio związana z występowaniem bardzo poważnego zaburzenia. Niemniej jednak, w przypadku pojawienia się takiego problemu należy skonsultować się z lekarzem, albowiem hematospermia może być objawem wielu chorób, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.

Na jakie choroby może wskazywać pojawienie się krwi w nasieniu mężczyzny?

Hematospermia w wielu przypadkach może być objawem informującym nas o występowaniu stanu zapalnego w obrębie narządów rozrodczych mężczyzny (zapalenie prostaty, jądra, najądrza). Inną chorobą związaną z pojawieniem się krwi w nasienie może być nowotwór prostaty. Dlatego też, tak ważne jest, aby monitorować towarzyszące temu zjawisku objawy, na przykład: gorączkę, osłabienie, ból w okolicy prącia oraz zaczerwienienie i obrzęk w obrębie narządów rodnych. Należy również zwrócić uwagę na częstość pojawiania się krwi w nasieniu. Jednorazowy incydent nie musi oznaczać poważnej choroby, nie powinno się go jednak ignorować i nawet w takim przypadku wykonać podstawowy zestaw badań.

Krew w nasieniu, czy może mieć związek z chorobą weneryczną?

W znaczącej liczbie przypadków występowanie hematospermii może powiązane być z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niniejszy objaw może być zwiastunem takich chorób, jak rzeżączka, (objawiająca się również ropnym wyciekiem z cewki moczowej oraz bólem i pieczeniem przy oddawaniu moczu), opryszczka (dotykająca żołędzi i napletka), chlamydioza (najczęściej powodująca stany zapalne w obrębie cewki moczowej, najądrzy i gruczołu krokowego) oraz zakażenie Streptococcus Agalactiae. W przypadku nabycia takich chorób musimy pamiętać, że nie są one szkodliwe tylko dla nas, ale również dla osób, z którymi podejmujemy współżycie seksualne.

Jakie kroki powinniśmy podjąć, kiedy dostrzeżemy u siebie podobne objawy?

Choroby weneryczne - encyklopedia online i badania na nie.Tak jak wspomniano wyżej bez względu na to, czy pojawienie się hematospermii było jednorazowym incydentem, czy też powtarzało się wielokrotnie, niniejszy objaw należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, urologiem lub wenerologiem. Po podstawowych oględzinach specjalista skieruje nas na specjalne badania, które będą miały za zadanie określić przyczynę występowania danego zjawiska. Zalecone badania należy wykonać w najszybszym możliwym terminie. Po otrzymaniu wyników lekarz prowadzący przedstawi nam zalecenia terapeutyczne, do których należy się zastosować bez wyjątków.

Jakie działanie profilaktyczne należy podjąć, aby uniknąć zarażenia się chorobą weneryczną?

Oczywiście najskuteczniejszą metodą chroniącą nas przed nabyciem choroby przenoszonej drogą płciową jest wstrzymanie się od wszelkiej aktywności seksualnej. Jednak w większości przypadków jest to warunek niemożliwy do spełnienia. Dlatego też, powinniśmy starannie dobierać swoich partnerów seksualnych, stosować zabezpieczenia w postaci prezerwatyw, jak i przestrzegać higieny osobistej oraz higieny partnera. Zaleca się również wykonywanie badań profilaktycznych na obecność wybranych chorób wenerycznych, przynajmniej raz na okres 3 – 5 lat.

2 odpowiedzi do artykułu “Krew w nasieniu (spermie) u mężczyzny

  1. Kingston

    Nie można tego w żaden sposób zlekceważyć, bo zawsze krew w nasieniu może oznaczać bardzo poważne kłopoty. To nie tylko choroby weneryczne, ale i inne zagrożenia, jakie mogą być spowodowane przez różne zaburzenia.

  2. Remigiusz

    Kłopoty z zapaleniem cewki moczowej to w sumie najlepsze co nam się może przydarzyć jak zobaczymy, że mamy krew w nasieniu. Bo oczywiście trzeba wtedy zacząć brać leki i nie jest to nic przyjemnego, ale z drugiej strony jest też tak, że jak by to była jakaś choroba weneryczna, to leczenie byłoby trudniejsze i trwałoby dłużej, znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =